Otázky a odpovědi

Kdo jsme?

Jsme Pořešínský přístav  ESKULAP z.s.  pro letní činnost dětí od 6 do 15 let, který má více než 40-ti letou tradici a mnoho zkušeností práce s dětmi. .

Kde se pořešínský přístav nachází?

Najdete nás v romantickém údolí na břehu řeky Malše v blízkosti města Kaplice v Jižních Čechách. (GPS Loc.: 48°47'1.99"N, 14°30'57.05"E)

Kdy je odjezd do pořešínského přístavu ?

1. turnus = 29.6.2024  -  15-ti denní     2. turnus = 13.7.2024  -  15-ti denní

Kdo se o děti bude starat?

O děti pečuje kolektiv 30-ti proškolených pracovníků s dlouholetou zkušeností, z nichž zde mnozí vyrostli jako děti.

Kolik dětí a v jakém věku je v táboře?

V každém běhu je asi 100 dětí ve věku 6 - 15 let.

Kde jsou děti ubytovány?

Děti bydlí ve 4-lůžkových srubových chatkách, nejstarší posádka spí ve stanech. Sociální zařízení je ve zděné budově se sprchami a teplou vodou. Velká jídelna zajistí dobré zázemí i při deštivém počasí. Společné ubytování, po předešlé domluvě, či upozornění v přihlášce dítěte, umožníme, pokud to nebude bránit organizaci v posádkách.

Jak je zajištěna strava?

Naši kuchaři připravují 5x až 6x denně pestré jídlo. Teplý oběd i večeře je pravidlem, dodržování přísných hygienických předpisů je základem nezávadného stravování.

Jaký je program?

Rozmanitý a pestrý. Připravuje se pečlivě půl roku před zahájením činnosti v přístavu. Jsme na břehu řeky a proto nás nerozlučně spojuje. Hrajeme si na námořníky, děti i dospělí skládají zkoušky a mají své námořnické hodnosti. Každý den jezdíme na pramicích, raftech nebo kanoích po Malši.. Děti jsou seznámeny se základními tábornickými dovednostmi pro pobyt v přírodě. Během poutavých her poznávají bližší i vzdálenější okolí. Táborové ohně, vlastní diskotéka a nejrůznější soutěže jsou vždy očekávanou kulturní událostí. Součástí programu je často např. ukázka výcviku psů, cvičení v první pomoci nebo ukázka výcviku dravých ptáků.

Obuv do vody

Dítě nesmí vstupovat do řeky bez bot do vody při koupání i při jízdě na lodi.  Vhodné jsou třeba starší tenisky, hlavně aby botky neuplavaly. Nevhodné např. Crocsy, sandálky apod.

Balíčky pro děti

V balíčku, prosím, neposílejte nadměrné množství sladkostí a rychle se kazící potraviny. Děti dostávají každý den na nástupu jako odměnu za různé denní akce drobné sladkosti.

1 | 2 >>