Otázky a odpovědi

Pošta

Pokud je to možné, zejména u malých děti, prosím, pište jim co nejčastěji.

Průkaz a příhláška

Při odjezdu,prosím, předejte oddílovému vedoucímu vyplněnou druhou část přihlášky, informace o plaveckých schopnostech dítěte, aktuální důležité informace o zdravotním stavu dítěte, popřípadě léky. Pokud nebyla kopie zdravotního průkazu nalepena na první díl zaslané přihlášky, dejte tuto kopii zdr.průkatu dítěti s sebou.

Dítě by mělo mít s sebou na táboře:

Doporučujeme zabalit si věci do staršího hranatého kufru nebo cestovní tašky, pro větší skladnost a přehlednost. Prosím, myslete na to, že Váš potomek bude několik týdnů odkázán také trochu sám na sebe a proto doporučujeme nechat ho, ať si své věci do zavazadla uloží sám (bude nejlépe vědět co vlastně s sebou má a při zpátečním balení to bude mít snadnější). Zejména malým dětem označit věci a na zavazadla dát jmenovku:

 

Ke spaní (pyžamo) - spací pytle, deky a polštáře ve vybavení tábora. Z hygienických důvodů doporučujeme si vzít vlastní spací pytel.

Věci osobní hygieny (2x ručník, mýdlo, zubní pastu a kartáček na zuby, hřeben, toaletní papír, jelení lůj, opalovací krém, prostředek proti komárům a klíšťatům, kapesníky, brýle proti slunci, ženské potřeby, atd.)

Oblečení Šatstvo a zejména spodní prádlo by mělo být v dostatečném množství. (neděravé holinky, neděravá pláštěnka, čepice proti slunci, sportovní obuv, rozchozené boty na výlety, boty do vody, trička, mikiny,
spodní prádlo, ponožky, tepláky, teplý svetr, plavky, větrová bunda, trička a košile s dlouhým rukávem - rukávy chrání proti hmyzu, krátké kalhoty, dlouhé kalhoty, atd.)

Psací potřeby (nůžky - jen větší děti, blok - nejlépe trhací, čtverečkovaný či linkovaný, formát A5, zápisník, propisky nebo něco jiného na psaní, co se hned nezlomí či nevypíše, pastelky. Papír na psaní, dopisní obálky a pohledy - u malých dětí s předepsanými adresami a s nalepenými známkami, atd.)

Další vybavení (batůžek na výlety, láhev na pití s dobrým uzávěrem - ne sklo, peníze na výlety a drobné výdaje, baterka na noční hlídky s náhradními bateriemi a žárovkou, kapesní zavírací nůž - jen větší děti, jednu oblíbenou knihu, malé děti mohou mít svoji oblíbenou malou hračku, hudební nástroj - např. kytaru, flétnu, foukací harmoniku, apod.)

Dítě by nemělo mít s sebou na táboře:

Tábor neručí za poškození nebo ztrátu cenných věcí. Je na Vašem zvážení co si Vaše dítě vezme na tábor. Doporučujeme nebrat:

 

Elektroniku (notebooky, cenné mobilní telefony, cenné fotoaparáty, hudební nosiče, MP3, atd.)

Šperky (cenné prsteny, náušnice, náramky, náhrdelníky, spony do vlasů, hodinky které se mohou poškodit ve vodě, nebo při hře, atd.)

Vysoké finanční prostředky (dejte dítěti pouze doporučené kapesné - viz přihláška na tábor, na táboře si peníze může dítě uschovat prostřednictvím svého oddílového vedoucího v trezoru)

Cigarety, alkohol (v případě zjištění užívání tabákových, alkoholických nebo jiných návykových látek dítětem, je důvod k jeho okamžitému vyloučení z tábora bez finanční náhrady)

<< 1 | 2